Op 7 december 2020 heeft er weer een overleg plaatsgevonden van de sector Agribusiness. Tijdens dit overleg is over uiteenlopende onderwerpen gesproken, waaronder:
- Gevolgen corona voor de bedrijven in de agrisector
- Registratieplicht per 1 januari 2021 van landbouwvoertuigen en kentekenplaten op de tractoren
- Haalbaarheid riolering buitengebieden
- Elektriciteitsnetwerk Kop van Noord-Holland en terugblik Webinar Liander. De sector kijkt terug op een interessante en informatieve bijeenkomst. Liander is flink bezig om de tekorten op dit gebied aan te pakken.
- Renovatie, werkzaamheden en vervanging bruggen, waaronder Kooybrug, Stolper Basculebrug en de vlotbrug bij Sint Maartensvlotbrug. Er staan veel werkzaamheden gepland de komende jaren. Het is belangrijk dat alle partijen met elkaar in contact treden over de periode waarin er werkzaamheden plaatsvinden (o.a. Rijkswaterstaat en WaakSaam). Deze werkzaamheden mogen elkaar niet overlappen aangezien de bruggen essentieel zijn voor de Oost-West verbinding in de gemeente Schagen. Ook mogen werkzaamheden niet uitlopen.
- Ongedierte bestrijding met betrekking tot het verbod op biociden per 2023 - de zorg van morgen begint vandaag. De sector wil graag samen met de gemeente een plan van aanpak opstellen en hier tijdig mee beginnen, dit om problemen hieromtrent te voorkomen. Er ligt een taak voor ondernemers en particulieren, maar ook voor de overheid rondom de uitvoering van deze nieuwe wetgeving.
Aan het einde van de vergadering is er afscheid genomen van Nico Groot. Per 1 januari 2021 stopt hij als vicevoorzitter van de sector Agribusiness. Hij was vanaf de oprichting van de OFS een betrokken sectorlid en is bedankt voor zijn inzet!