Bron onderstaand nieuwsbericht: gemeente Schagen
De politie en de gemeente Schagen doen een beroep op u! De gemeente Schagen doet mee aan Burgernet. Dit is een samenwerkingsverband tussen burgers, politie en gemeente om de veiligheid in de woon- en werkomgeving te vergroten. Wij hebben de oren en ogen van onze inwoners en ondernemers nodig om sneller vermiste kinderen terug te vinden, of sneller verdachte personen op te sporen. Helpt u mee?
Burgernet
Als de politie een melding krijgt van bijvoorbeeld een inbraak of een vermist kind start de politie een Burgernetactie. Doet u mee aan Burgernet en komt de melding uit uw wijk, dan krijgt u een ingesproken bericht op uw (mobiele) telefoon met de vraag om uit te kijken naar een duidelijk omschreven persoon of voertuig. Dit kan gewoon vanuit uw eigen woning, op straat of vanaf uw werkplek. Zo kunt u direct helpen bij het opsporen van bijvoorbeeld een vermist kind, een voertuig of een dader. Na afloop horen alle ingeschakelde Burgernetdeelnemers hoe de actie is afgelopen.
Burgernet werkt!
Een deelnemer die naar aanleiding van een Burgernetoproep aanwijzingen kan geven, kan direct bellen met de meldkamer van de politie. Hierdoor kan de politie gericht actie ondernemen. Uit onderzoek blijkt dat de inzet van Burgernet de kans dat een verdachte wordt aangehouden met 10 tot 15% vergroot. Burgernet werkt! Maar alleen als voldoende inwoners, ondernemers én mensen die werken in Schagen meedoen. Ik heb mij al aangemeld. Mag ik u vragen hetzelfde te doen?
Aanmelden?
Onlangs hebben alle inwoners van Schagen een brief, folder en aanmeldkaart over Burgernet ontvangen. Door deze aanmeldkaart in te vullen, kunt u zich aanmelden. Of ga direct naar www.burgernet.nl of www.burgernet.nl/aanmelden en schrijf u in. Heeft u geen internet, bent u de antwoordkaart kwijt maar wilt u zich tóch aanmelden? Kom dan even langs op het gemeentehuis voor een nieuwe antwoordkaart.
Vraag ook aan anderen!
U helpt ons ook door mensen in uw directe omgeving te vertellen over uw deelname aan Burgernet. Laat hen weten hoe belangrijk het is dat ook zij zich aanmelden. Want, hoe meer ogen en oren, hoe veiliger we onze eigen omgeving kunnen maken!