Week van de veiligheid

Bron: gemeente Schagen

Lintje - website (1)

Gepubliceerd: 11-10-2021

Tijdens de Week van de Veiligheid van 11 tot en met 17 oktober organiseren wij verschillende activiteiten. De Week van de Veiligheid is een jaarlijks terugkerende landelijke week. Dit jaar met als hoofdthema: ‘Ben jij voorbereid op criminaliteit’.  Marjan van Kampen: “We kunnen criminaliteit niet alleen tegengaan. Daarbij hebben wij onze inwoners en ondernemers hard nodig! In de Week van de Veiligheid staat de vraag centraal wat iemand zelf kan doen om de kans op criminaliteit te verkleinen.”

Lever anoniem je steekwapen in

Het aantal incidenten met steekwapens is de afgelopen tijd toegenomen. Het lijkt steeds normaler te worden dat jongeren een mes op zak hebben. Dan spreken ze af om een ruzie uit te vechten en een mes mee te nemen. Of ze hebben er een bij zich uit angst. De gevolgen zijn enorm, voor de daders, slachtoffers en betrokken. Laten we het abnormaal blijven vinden dat je een mes op zak hebt. Daarom: drop dat mes!’

De landelijke inleveractie wordt georganiseerd samen met de gemeenten Texel en Den Helder, politie en het Openbaar ministerie. Inleveren kan binnen op woensdag 13 oktober op drie verschillende locaties. Wanneer steekwapens niet ingeleverd worden dan riskeer je een preventieve last onder dwangsom.

Het inleverpunt vind je woensdag 13 oktober op de volgende locaties:

Dorpshuis Ahoj in Tuitjenhorn, 13.00 tot 14.30 uur
Dorpshuis Waarland, 15.00 tot 16.30 uur

Lagedijkerweg 5 in Schagen, 17.00 tot 18.30 uur

 

Ondermijningskeet

Op donderdag 14 oktober vanaf 10:00 uur staat er een ondermijningskeet op de parkeerplaats aan de Wilgenlaan in Schagen. Inwoners en ondernemers uit de gemeente Schagen worden uitgenodigd voor een voorlichting over ondermijning op de gebieden van cocaïnehandel, hennepteelt en synthetische drugs. Burgemeester Marjan van Kampen: “Ondermijning komt helaas steeds regelmatiger voor. De signalen moet je wel leren herkennen. Laat u informeren over alle gevaren die op de loer liggen.“ 

In de twee geplaatste containers wordt door experts informatie verstrekt over de materialen van de handel, het gebruik en de criminaliteit erachter. De containers liggen vol met aanwijzingen en materialen die bij verschillende soorten van productie worden gebruikt. Binnen is bijvoorbeeld een hennepplantage te zien.  Ook wordt verteld over cocaïne en hoe men synthetische drugs ontwikkeld.  En last but not least: Informatie over de gevaren zoals brand, ontploffingen, wateroverlast en bijvoorbeeld illegale stroomaftap.

U wordt meegenomen in de wereld waarin u mogelijk verleid zou kunnen worden om deel te nemen aan deze wereld. U kunt zelfs de specifieke geuren komen ruiken.

En niet alleen wordt men geïnformeerd over het hoe, maar ook over witwassen en investeringen met als doel om in de bovenwereld om macht of uitbreiding te bewerkstelligen.

Aanmelding vooraf is nodig en vol is vol.

Wie de ondermijningskeet wil bezoeken moet zich vooraf aanmelden door een e-mail te sturen naar OOV@schagen.nl met naam en hoeveel personen er komen. 

Deze actie organiseert de gemeente in samenwerking met politie Noord-Holland.

 

Bron: gemeente Schagen

Gerelateerde artikelen


10-06-2026 - Kustbus deze zomer weer op waterstof en via Huisduinen
10-06-2026 - Nieuw openbaar toilet versterkt voorzieningen in Petten

Tags


horeca , bedrijven , recreatie , detailhandel , agribusiness , ofs

Overig nieuws


10-06-2026 - Kustbus deze zomer weer op waterstof en via Huisduinen
10-06-2026 - Nieuw openbaar toilet versterkt voorzieningen in Petten
08-06-2026 - Coalitieakkoord Schagen gepresenteerd
05-06-2026 - Praat mee over nieuw parkeerbeleid
05-06-2026 - Zomer in aantocht. Stijgt met het kwik ook de agressie op jouw werkvloer?
04-06-2026 - Regionale samenwerking verzekert toekomst van Techpark Den Helder
04-06-2026 - MKB Ondernemersfestival 2026: laat je inspireren door ondernemers die vooruit durven te kijken
04-06-2026 - Regio Deal NHN - Van tranche 2 naar Little Local
04-06-2026 - Sectoroverleg Agribusiness
01-06-2026 - Aanpassing ontsluiting centraal in uitwerking plannen Schagen-Oost
01-06-2026 - Ontwerpprogramma Verbindingen Aanlanding Wind Op Zee (VAWOZ) gepubliceerd
20-05-2026 - Gemeente Schagen heft Noodverordening bedrijventerrein Lagedijk op
20-05-2026 - Schapenboerderij ontvangt gratis advies over verduurzaming
20-05-2026 - ONHN helpt ondernemers verder
20-05-2026 - SecFund gelanceerd: Nieuw fonds voor dual-use innovatie
12-05-2026 - MKB-er, agrariërs en ZZP-ers opgelet! Controleer z.s.m. je toekomstige elektrische vermogensvraag en aansluitwaarde.
12-05-2026 - Inhoudelijk jaarverslag OFS 2025
11-05-2026 - Weerbaarheid bedrijven laag, ministerie van EZK start Denk Vooruit campagne
08-05-2026 - Update Regio Deal NHN - De tweede tranche is geopend!
07-05-2026 - Een informatief welkom langs de kust
07-05-2026 - Op Kop Beroepenmagazine 2026 – doe jij mee?
07-05-2026 - Heb jij jouw (favoriete) bedrijf al genomineerd? - NHN Business Awards 2026
07-05-2026 - Ondernemers gezocht: ontdek welke rol ú kunt spelen in de toekomst van gemotiveerde nieuwe medewerkers
06-05-2026 - REMINDER - Afsluiting Oude Slotstraat impact voor bevoorrading, 4 t/m 13 mei
05-05-2026 - Uitnodiging OndernemersCafé ONHN bij Florens - 21 mei 2026
01-05-2026 - Handreiking weerbaarheid: ‘Weet wat je te doen staat’
01-05-2026 - Doe mee aan de Strand & Land campagne: stuur jouw video in!
01-05-2026 - Terugblik webinar 'flexibel omgaan met stroom'
22-04-2026 - Gemeente Schagen werkt aan betere verkeersveiligheid
22-04-2026 - Uitnodiging - Netwerkbijeenkomst: Praktijkervaringen uit het stimuleringsprogramma energiehubs, 21 mei
16-04-2026 - Heb jij je al aangemeld voor 21 april? Informatieve en gezellige avond voor recreatie- en horecaondernemers

Laatste nieuws

Tagcloud


  • agribusiness
  • bedrijven
  • bijeenkomst
  • detailhandel
  • gemeente schagen
  • horeca
  • ibs
  • ofs
  • recreatie
  • werkzaamheden

Zoeken in nieuws


Zoek

Contactgegevens

OFS - Ondernemers Federatie Schagen
Kanaalkade 63
1756 AD 't Zand
t: 0622191144
info@ondernemendschagen.nl

Routeplanner

Wilt u de nieuwsbrief van OFS ontvangen?



 

Downloads


Klik hier voor een overzicht van alle downloads

 

Contact


  • OFS - Ondernemers Federatie Schagen
  • Kanaalkade 63
  • 1756 AD 't Zand
  • info@ondernemendschagen.nl

KvK-nummer 58943811
IBAN: NL31RABO0128038624

Meer informatie?



Zoeken


Nieuws


  • Kustbus deze zomer weer op waterstof en via Huisduinen

    Bron: Gemeente Schagen
  • Nieuw openbaar toilet versterkt voorzieningen in Petten

  • Coalitieakkoord Schagen gepresenteerd

    Bron Gemeente Schagen


Campagne


 

Partners


Noordkop Centraal
Gemeente Schagen

 

Copyright 2026 - OFS - Ondernemers Federatie Schagen
Inloggen | Ziber Website