De toekomst van het Makado

Henk van Zanten geeft uitleg

2397e-int0002. Impressie Markthal 2
2397e-int0003. Impressie Passage 2
  • 2397e-int0002. Impressie Markthal 2
  • 2397e-int0003. Impressie Passage 2

Gepubliceerd: 29-03-2022

Als voorzitter neem ik u, namens de Vereniging van Winkeliers Activiteiten, graag mee in de ontwikkeling van het Makado winkelcentrum...

In de beginjaren 70 van de vorige eeuw is het centrum gebouwd en het was vanaf het begin een succes. Zo’n mooi en groot centrum in een betrekkelijk kleine plaats als Schagen. Kon dat wel? De ontwikkelaars hadden goed in de gaten dat de regiofunctie van de stad sterk was. Later kom ik daar nog op terug. Dat was de reden dat de financiers het aandurfden en dat er vanaf die tijd (bijna) geen panden lang leeg hebben gestaan. Met z’n historisch centrum met de Gedempte Gracht en de Markt heeft Schagen in de afgelopen decennia veel aantrekkingskracht laten zien. Sinds het begin in de jaren 70 zijn er wel wat kleine aanpassingen gedaan maar nu werd het hoog tijd voor een grote renovatie. De plannenmakerij heeft redelijk lang geduurd maar op dit moment beweegt alles.

We tekenen maart 2022. Het winkelcentrum zit nu op z’n dieptepunt. Overal wordt gewerkt. Er is veel lawaai. De kachels doen het nog niet goed en ga zo maar door. De Schagenezen heb ik horen zeggen: het moest eerst een troep worden voordat het mooi is. Ik kan u vertellen, heb de plaatjes gezien, dat het heel mooi wordt. U kunt ook een indruk krijgen hoe het wordt. Op schermen in het winkelcentrum wordt het getoond.

Traffic builders
In de tweede helft van 2022 zal de uitbreiding en vernieuwing van de Lidl en Albert Heijn gerealiseerd worden. Dan wordt het nieuwe beeld nog meer zichtbaar. Ondertussen worden in de bestaande gangen van het winkelcentrum alle zaken welke moeten worden vernieuwd aangepakt. U zult door de eigenaar en de verhuurder niet teleurgesteld worden welk winkelaanbod er zal komen. De reeds genoemde AH en Lidl zullen de “traffic builders” zijn maar ik doe daarmee de rest te kort want de kracht zit in het geheel en dat belooft wat. We krijgen bijvoorbeeld een markthal met een mooie ambachtelijke uitstraling en een aanbod van alle verse artikelgroepen daarin. Wie heeft zoiets in de regio?

Het is terecht dat de eigenaar zo’n grote investering aandurft in Schagen. In de coronatijd is gebleken dat de winkelstraten in de grote steden het heel moeilijk hebben. De klanten durven niet meer massaal te shoppen. Volle Kalverstraten enz. zijn voorlopig of misschien wel voor altijd uit beeld. De regionale winkelcentra, als in Schagen, hebben hun kracht behouden en zelfs licht uitgebouwd.

Zure appel
Daaraan voegen we toe dat het Makado compleet gerenoveerd is. Dat geheel, samen met de ondernemers in de rest van het centrum en onze mooie horeca op de Markt, zal een grote aantrekkingskracht op de inwoners van Schagen en de hele regio hebben. De krachten van de beide winkeliersverenigingen en de horeca worden samengevoegd om een sterke promotie te maken voor Schagen Marktstad. Al met al moeten we nog even in de zure appel bijten voordat het zoete komt! Trouwens, de eigenaar is nog op zoek naar een ondernemer met een leuk plan voor een winkel,wel of niet met horeca. Een belangstellende weet de weg vast wel te vinden.

In de periode na 2022 komt er nog een uitdaging op ons af en dan gaat het over de koopavonden en de koopzondagen. Het lijkt er op dat de koopavonden de langste tijd hebben gehad maar daarover later meer.

Henk van Zanten

Overig nieuws


10-09-2025 - SAVE THE DATE - Jaarvergadering OFS op donderdag 30 oktober
10-09-2025 - Nazomeren in Strand & Land, zet jouw onderneming in de spotlights!!
10-09-2025 - Slapeloze nachten! De btw verhoging raakt iedereen.
09-09-2025 - Kom zondag 14 september lekker dwalen in het Maïs- en Zonnebloemdoolhof!
02-09-2025 - Trainings- en workshopaanbod van Platform Veilig Ondernemen Noord-Holland
28-08-2025 - Drugsemmer voor ondernemers in het buitengebied - week van de veiligheid
28-08-2025 - Zonnige start voor het Maïszonnebloemdoolhof bij Land van Fluwel
28-08-2025 - Technische inspectie vlotbruggen ’t Zand en St. Maartensvlotbrug 22 augustus en 2 september
28-08-2025 - Zijperbrug gestremd van 28 september t/m 4 oktober 2025 i.v.m. werkzaamheden - gemeente Schagen
28-08-2025 - Ondernemersinformatie over tijdelijke afsluiting kruising Poolster – Heerlijkheid – Dergmeerweg in Warmenhuizen
28-08-2025 - ONHN OndernemersCafé bij Potjepadel, 10 september
28-08-2025 - Sectoroverleg augustus 2025 - OFS Agribusiness
25-07-2025 - Inventarisatie interesse huisvesting arbeidsmigranten 't Zand
24-07-2025 - UITNODIGING - Samen sterk voor een duurzame toekomst
24-07-2025 - NRD Omgevingsvisie provincie Noord-Holland ter inzage en concept-richtingen en ambities vastgesteld
23-07-2025 - MKB Toegankelijke Route
18-07-2025 - Afsluiting Dergmeerweg vanwege aanleg Largas
14-07-2025 - SAVE THE DATE - Jaarvergadering OFS op donderdag 30 oktober
14-07-2025 - Belangstellingspeiling realiseren van appartementen voor nieuwe medewerkers
14-07-2025 - Burgervlotbrug weer in gebruik
14-07-2025 - Sectoroverleg juni 2025 - OFS Industrie & Bedrijven
10-07-2025 - Heb jij je al aangemeld voor het Ondernemerspanel van VNO-NCW en MKB-Nederland?
10-07-2025 - Provincie en gemeenten vragen aandacht voor balans tussen Defensieplannen en leefomgeving
03-07-2025 - College gemeente Schagen en OFS op bezoek bij Kraakman BV 't Zand
03-07-2025 - Cheque voor verduurzaming bedrijventerrein Lagedijk
03-07-2025 - De projectideeën stromen binnen bij Regio Deal NHN!
03-07-2025 - Het leek zo’n nette huurder…
03-07-2025 - Zet de nieuwe KBBBD data in de agenda!
03-07-2025 - Aanmelden voor veiligheidstrainingen voor vakantieparken nu mogelijk!
21-06-2025 - Met 0% uitstoot naar 100% zomergevoel - De Kustbus rijdt weer!
21-06-2025 - Cyberveiligheid in de horeca: gratis workshop voor ondernemers

Laatste nieuws

Tagcloud


  • agribusiness
  • bedrijven
  • bijeenkomst
  • detailhandel
  • horeca
  • ibs
  • ofs
  • recreatie
  • schagen
  • werkzaamheden

Zoeken in nieuws


Zoek

Contactgegevens

OFS - Ondernemers Federatie Schagen
Postbus 407
1740 AK Schagen
t: 0622191144
info@ondernemendschagen.nl

Routeplanner

Wilt u de nieuwsbrief van OFS ontvangen?



 

Downloads


Klik hier voor een overzicht van alle downloads

 

Contact


  • OFS - Ondernemers Federatie Schagen
  • Postbus 407
  • 1740 AK Schagen
  • info@ondernemendschagen.nl

KvK-nummer 58943811
IBAN: NL31RABO0128038624

Meer informatie?



Zoeken


Nieuws


  • SAVE THE DATE - Jaarvergadering OFS op donderdag 30 oktober

    vanaf 18:00 uur
  • Nazomeren in Strand & Land, zet jouw onderneming in de spotlights!!

    Aangeleverd door: Kees de Wit, voorzitter OFS sector Recreatie & Toerisme
  • Slapeloze nachten! De btw verhoging raakt iedereen.

    Aangeleverd door: KHN Schagen


Campagne


 

Partners


Noordkop Centraal
Gemeente Schagen

 

Copyright 2025 - OFS - Ondernemers Federatie Schagen
Inloggen | Ziber Website